Dla klientów z Białegostoku darmowa dostawa w godzinach 16.00-21.00!

Numer telefonu 794 094 800 sklep@e-pazur.com
Sklep zoologiczny e-Pazur
Filtry w kategorii:

Producent

Cena

od:zł - dozł
Poprzednio oglądane

Pieluchy i majtki na cieczkę dla psa

TRIXIE wkładki do majtek na cieczkę 1,2  10szt

TRIXIE wkładki do majtek na cieczkę 1,2 10szt

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
4,99 zł
0,50 zł/szt
Trixie majtki na cieczkę czarne 3/M

Trixie majtki na cieczkę czarne 3/M

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
16,00 zł
Trixie majtki na cieczkę czarne 1/S

Trixie majtki na cieczkę czarne 1/S

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
13,00 zł
Trixie majtki na cieczkę czarne 4/L

Trixie majtki na cieczkę czarne 4/L

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
17,90 zł
Trixie majtki na cieczkę czarne 0/XS

Trixie majtki na cieczkę czarne 0/XS

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
11,90 zł
Trixie majtki na cieczkę czarne 5/XL

Trixie majtki na cieczkę czarne 5/XL

  • produkt wyprzedany - oczekiwanie
  • Sklep stacjonarny: produkt wyprzedany
  • Zamówiliśmy - dostawa w drodze
21,00 zł
TRIXIE wkładki do majtek na cieczkę 3  10szt

TRIXIE wkładki do majtek na cieczkę 3 10szt

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
7,50 zł
0,75 zł/szt
TRIXIE wkładki do majtek na cieczkę 4,5  10szt

TRIXIE wkładki do majtek na cieczkę 4,5 10szt

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
9,00 zł
0,90 zł/szt
Trixie majtki na cieczkę czarne 2/SM

Trixie majtki na cieczkę czarne 2/SM

  • produkt wyprzedany - oczekiwanie
  • Sklep stacjonarny: produkt wyprzedany
  • Zamówiliśmy - dostawa w drodze
14,00 zł
M-PETS Pieluchy carbon dla suczek rozm. XXL 15szt/op.

M-PETS Pieluchy carbon dla suczek rozm. XXL 15szt/op.

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
36,50 zł
2,43 zł/szt
M-PETS Pieluchy dla suczek rozm. XXL 10szt/op.

M-PETS Pieluchy dla suczek rozm. XXL 10szt/op.

  • produkt wyprzedany - oczekiwanie
  • Sklep stacjonarny: produkt wyprzedany
  • Zamówiliśmy - dostawa w drodze
23,50 zł
2,35 zł/szt
M-PETS Pieluchy carbon dla suczek rozm. XL 15szt/op.

M-PETS Pieluchy carbon dla suczek rozm. XL 15szt/op.

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
31,00 zł
2,07 zł/szt
M-PETS Pieluchy dla samców rozm. M 12szt/op.

M-PETS Pieluchy dla samców rozm. M 12szt/op.

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
21,00 zł
1,75 zł/szt
M-PETS Pieluchy dla suczek rozm. S 10szt/op.

M-PETS Pieluchy dla suczek rozm. S 10szt/op.

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
14,00 zł
1,40 zł/szt
M-PETS Pieluchy dla suczek rozm. L 10szt/op.

M-PETS Pieluchy dla suczek rozm. L 10szt/op.

  • produkt wyprzedany - oczekiwanie
  • Sklep stacjonarny: produkt wyprzedany
  • Zamówiliśmy - dostawa w drodze
19,00 zł
1,90 zł/szt
M-PETS Pieluchy carbon dla samców rozm. M 18szt/op.

M-PETS Pieluchy carbon dla samców rozm. M 18szt/op.

  • produkt wyprzedany - oczekiwanie
  • Sklep stacjonarny: produkt wyprzedany
  • Zamówiliśmy - dostawa w drodze
33,00 zł
1,83 zł/szt

Trzy sytuacje, jedna półka

Produkty z tej kategorii kupuje się zwykle z jednego z trzech powodów. Pierwszy to cieczka u suki, która trwa około trzech tygodni i wraca średnio dwa razy w roku. Drugi to nietrzymanie moczu, najczęściej u psów starszych, czasem po zabiegach albo przy chorobach. Trzeci to znakowanie u samców, kłopotliwe zwłaszcza w podróży, w hotelu albo w odwiedzinach. Rozwiązania różnią się formą: wielorazowe majtki z wymienną wkładką, pieluchy jednorazowe oraz pasy zakładane samcom w pasie. Wspólny mianownik jest taki, że wszystkie działają tylko wtedy, gdy są dobrze dobrane rozmiarem, bo źle dopasowany produkt zsuwa się po kilku krokach.

Co do której sytuacji

Sytuacja Rozwiązanie Przykłady z oferty
Cieczka u suki majtki wielorazowe z wymienną wkładką, tańsze przy powtarzalnym użyciu Trixie majtki czarne w rozmiarach od 0/XS do 5/XL, wkładki 10 sztuk w kilku rozmiarach
Cieczka, gdy zależy na wygodzie pieluchy jednorazowe, bez prania i wymiany wkładek M-Pets pieluchy dla suczek w rozmiarach S, XL i XXL
Nietrzymanie moczu u seniora pieluchy z warstwą chłonną, zmieniane kilka razy dziennie M-Pets pieluchy carbon dla suczek XL i XXL, po 15 sztuk
Znakowanie u samca pas zakładany wokół brzucha, inny krój niż pielucha dla suki M-Pets pieluchy dla samców rozmiar M, 12 sztuk, oraz wersja carbon 18 sztuk
Rekonwalescencja po zabiegu majtki, które dodatkowo utrudniają dostęp do rany Trixie majtki w rozmiarze dobranym do obwodu talii

Jak dobrać rozmiar

Rozmiar dobiera się do obwodu ciała w talii, czyli w najwęższym miejscu tuż przed nasadą ogona, a nie do masy ciała. To ważne, bo dwa psy o tej samej wadze potrafią mieć zupełnie inną budowę, a tabele producentów opierają się właśnie na obwodzie. Mierzy się miarką krawiecką, przykładając ją płasko, bez ściągania. Jeśli wynik wypada na granicy dwóch rozmiarów, przy majtkach z regulacją lepiej wybrać większy, a przy pieluchach jednorazowych mniejszy, bo one nie mają jak się dociągnąć. U samców liczy się dodatkowo długość pasa, bo produkt musi objąć brzuch, a nie tylko się na nim zaczepić. Warto też sprawdzić, czy w danym modelu jest otwór na ogon i czy pasuje do jego nasady, bo przy psach z grubym ogonem to częsty problem.

Higiena przy stałym używaniu

  • wkładkę albo pieluchę zmienia się regularnie, zwykle co kilka godzin, a nie wtedy, gdy jest już pełna;
  • skórę pod produktem warto przetrzeć i osuszyć przy każdej zmianie, bo wilgoć szybko powoduje podrażnienia;
  • majtki wielorazowe pierze się po każdym użyciu, najlepiej w preparacie bez mocnego zapachu;
  • przy długiej sierści warto skrócić włos w okolicy krocza, bo inaczej produkt się przesuwa i przecieka;
  • zaczerwienienie, otarcia albo nieprzyjemny zapach spod pieluchy to sygnał, żeby zrobić przerwę i obejrzeć skórę;
  • psa w pieluszce nie zostawia się na całą noc bez kontroli, zwłaszcza na początku.
Preparaty do zaopatrzenia podrażnionej skóry znajdziesz w kategorii preparaty odkażające i na rany.

Cieczka: czego się spodziewać

Pierwsza cieczka pojawia się zwykle między szóstym a dwunastym miesiącem życia, u ras dużych zazwyczaj później niż u małych, i powtarza się średnio co pół roku. Trwa około trzech tygodni, przy czym krwawienie widoczne jest głównie w pierwszej części. W tym czasie obowiązuje kilka praktycznych zasad: suka chodzi na smyczy, nawet jeśli na co dzień biega luzem, bo jej zachowanie bywa wtedy nieprzewidywalne, a zainteresowanie samców duże. Warto też unikać miejsc, gdzie spotyka się dużo psów. Majtki chronią mieszkanie, ale nie są zabezpieczeniem przed kryciem i nie należy ich tak traktować. Preparaty maskujące zapach na czas spaceru są w kategorii preparaty odstraszające.

Kiedy to sprawa dla lekarza

Pielucha rozwiązuje problem praktyczny, ale nie odpowiada na pytanie, skąd on się wziął. Nietrzymanie moczu u psa, który do tej pory był czysty, wymaga badania, bo przyczyną bywają infekcje dróg moczowych, zmiany hormonalne po sterylizacji, choroby nerek albo problemy neurologiczne, a część z nich dobrze reaguje na leczenie. Niepokojące są też: krwawienie u suki poza cieczką, cieczka trwająca wyraźnie dłużej niż zwykle, wydzielina o nieprzyjemnym zapachu oraz apatia i wzmożone picie u suki krótko po cieczce. Wsparcie stosowane u psów starszych zebraliśmy w kategorii preparaty dla psów starszych.

Najczęściej zadawane pytania

Jak dobrać rozmiar majtek dla psa?

Mierzy się obwód w talii, tuż przed nasadą ogona, i porównuje z tabelą producenta. Masa ciała nie wystarczy, bo psy o tej samej wadze mają różną budowę.

Majtki wielorazowe czy pieluchy jednorazowe?

Majtki z wkładkami wychodzą taniej przy cieczce, która wraca dwa razy w roku. Pieluchy jednorazowe są wygodniejsze przy stałym używaniu, w podróży i wtedy, gdy nie ma warunków do codziennego prania.

Czy majtki zabezpieczą przed kryciem?

Nie. To ochrona mieszkania i wygody, a nie zabezpieczenie rozrodcze. W czasie cieczki suka powinna chodzić na smyczy i być pod kontrolą.

Jak często zmieniać pieluchę?

Zwykle co kilka godzin, a przy nietrzymaniu moczu częściej, bo wilgoć przy skórze szybko powoduje podrażnienia. Przy każdej zmianie warto skórę przetrzeć i osuszyć.

Czy pies przyzwyczai się do majtek?

Większość psów tak, jeśli wprowadzi się je spokojnie: najpierw na kilka minut w domu, z nagrodą, potem na dłużej. Pies, który przy pierwszym założeniu zastygnie w bezruchu, zwykle rusza po chwili, gdy przestanie się nim zajmować.

Pieluchy i majtki w E-Pazur

W kategorii są majtki wielorazowe w rozmiarach od XS do XL, pasujące do nich wkładki oraz pieluchy jednorazowe dla suczek i samców w kilku rozmiarach. Resztę produktów pielęgnacyjnych znajdziesz w dziale higiena i pielęgnacja, a całą ofertę w naszym sklepie zoologicznym online.