Dla klientów z Białegostoku darmowa dostawa w godzinach 16.00-21.00!

Numer telefonu 794 094 800 sklep@e-pazur.com
Sklep zoologiczny e-Pazur
Poprzednio oglądane

Karma sucha dla psa

Karma sucha dla psa Brit Care HYPOALLERGENIC Junior Large Breed Lamb 12kg

Karma sucha dla psa Brit Care HYPOALLERGENIC Junior Large Breed Lamb 12kg

    dostawa w drodze (1-3 dni)
199,99 zł 195,00 zł
16,25 zł/kg
Brit Veterinary Diet Dog Gastro Intestinal Herring & Pea sucha karma dla psa - 12kg

Brit Veterinary Diet Dog Gastro Intestinal Herring & Pea sucha karma dla psa - 12kg

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
294,67 zł 289,99 zł
24,17 zł/kg
12kg - Cielęcina z batatami - Perro - rasy średnie i duże - psy dorosłe - karma sucha

12kg - Cielęcina z batatami - Perro - rasy średnie i duże - psy dorosłe - karma sucha

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
237,50 zł 230,00 zł
19,17 zł/kg
Karma sucha dla psa Brit Premium By Nature Adult L 15kg

Karma sucha dla psa Brit Premium By Nature Adult L 15kg

    Chwilowy brak towaru
144,00 zł 129,90 zł
8,66 zł/kg
ALPHA SPIRIT 7 DAYS FORMULA  Pełnowartościowa Sucha Karma 7 DAYS FORMULA  12kg

ALPHA SPIRIT 7 DAYS FORMULA Pełnowartościowa Sucha Karma 7 DAYS FORMULA 12kg

    Chwilowy brak
219,00 zł 209,00 zł
17,42 zł/kg
9kg - Wołowina z batatami - szczenięta wszystkich ras - Perro - karma sucha dla psa

9kg - Wołowina z batatami - szczenięta wszystkich ras - Perro - karma sucha dla psa

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
198,75 zł 195,00 zł
21,67 zł/kg
Brit Veterinary Diet Dog Renal Egg & Pea sucha karma DLA PSA - 2kg

Brit Veterinary Diet Dog Renal Egg & Pea sucha karma DLA PSA - 2kg

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
58,50 zł 57,00 zł
28,50 zł/kg
Brit Veterinary Diet Dog Struvite Egg & Pea sucha karma DLA PSA - 2kg

Brit Veterinary Diet Dog Struvite Egg & Pea sucha karma DLA PSA - 2kg

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
53,83 zł 51,83 zł
25,92 zł/kg
12kg - Indyk z batatami - Perro - rasy średnie i duże - psy dorosłe - karma sucha

12kg - Indyk z batatami - Perro - rasy średnie i duże - psy dorosłe - karma sucha

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
237,50 zł 230,00 zł
19,17 zł/kg
Alpha Spirit karma miekka dla psów MULTIPROTEINA 9kg

Alpha Spirit karma miekka dla psów MULTIPROTEINA 9kg

  • wysyłka - 1-14 dni
  • Sklep stacjonarny: zapytaj o dostępność
223,00 zł 217,99 zł
24,22 zł/kg
WYCOFYWANY Z OFERTY - Brit Veterinary Diet Dog Diabetes Turkey & Pea sucha karma dla psa - 2kg

WYCOFYWANY Z OFERTY - Brit Veterinary Diet Dog Diabetes Turkey & Pea sucha karma dla psa - 2kg

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
57,50 zł 49,99 zł
25,00 zł/kg
12kg - Wołowina z jagnięciną i batatami - Perro - rasy średnie i duże - psy dorosłe - karma sucha

12kg - Wołowina z jagnięciną i batatami - Perro - rasy średnie i duże - psy dorosłe - karma sucha

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
249,50 zł 247,50 zł
20,63 zł/kg
Alpha Spirit - The Only One Puppies - 12kg

Alpha Spirit - The Only One Puppies - 12kg

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
248,00 zł 245,00 zł
20,42 zł/kg
Alpha Spirit karma miękka dla psów Wild FISH 9kg

Alpha Spirit karma miękka dla psów Wild FISH 9kg

  • produkt wyprzedany - oczekiwanie
  • Sklep stacjonarny: produkt wyprzedany
  • Zamówiliśmy - dostawa w drodze
224,67 zł 219,67 zł
24,41 zł/kg
Karma sucha dla psa Brit Care GF Junior Large Salmon & Potato 12kg

Karma sucha dla psa Brit Care GF Junior Large Salmon & Potato 12kg

  • 24h - cała Polska - towar na magazynie
  • Sklep stacjonarny: produkt dostępny
  • Białystok: dostawa dzisiaj (pon-pt zam do 14.00)
224,00 zł 206,00 zł
17,17 zł/kg

Od czego zacząć wybór

Sucha karma pozostaje najczęstszą formą codziennego żywienia psów i decyduje o tym przede wszystkim wygoda: łatwo ją odmierzyć, można trzymać w misce dłużej, a w przeliczeniu na kilogram wychodzi taniej niż karma mokra. Wybór zaczyna się od trzech pytań: ile pies ma lat, jaką ma docelową masę ciała i czy ma jakieś dolegliwości. Dopiero potem schodzi się na poziom marki i smaku. W tej kategorii zebraliśmy wszystkie suche receptury dla psa dostępne w sklepie, w oryginalnych opakowaniach oraz na wagę.

Dopasowanie do psa: wiek, wielkość, potrzeby szczególne

Kryterium Warianty w ofercie Na co zwrócić uwagę
Wiek szczenięta, psy dorosłe, seniorzy energia i białko na wzrost, formuła utrzymaniowa, lżejsza receptura dla psa starszego
Wielkość rasy małe, średnie, duże wielkość krokietu, tempo wzrostu, wsparcie stawów u dużych psów
Potrzeby szczególne psy wrażliwe, light, weterynaryjne alergie, kontrola masy ciała, konkretne wskazania zdrowotne

Jak czytać skład suchej karmy

Nazwa handlowa i grafika na worku nie mówią o karmie prawie nic, a skład owszem. Kolejność składników odzwierciedla ich udział w recepturze, więc największe znaczenie ma początek listy. Zanim karma trafi do miski, warto sprawdzić kilka rzeczy:
  • konkretnie nazwane mięso lub jego źródło na początku składu, na przykład kurczak czy łosoś, zamiast ogólnika „produkty pochodzenia zwierzęcego";
  • procentowy udział mięsa, podawany przez część producentów wprost na opakowaniu;
  • proporcję białka do tłuszczu dopasowaną do aktywności psa, widoczną w składnikach analitycznych;
  • obecność lub brak zbóż, w zależności od tego, jak pies je toleruje;
  • dodatki funkcjonalne: glukozaminę i chondroitynę przy dużych rasach, omega-3 przy problemach ze skórą, prebiotyki przy wrażliwych jelitach.

Duże opakowania i zakup na wagę

Przy karmie kupowanej co miesiąc liczy się cena kilograma, a nie cena worka, dlatego przy większym psie najczęściej wybiera się opakowania 12, 15 czy 20 kg. Druga strona medalu jest taka, że nietrafiony duży worek to najdroższy możliwy zakup. Dlatego część receptur sprzedajemy na wagę, w porcjach od 1 kg: możesz kupić dokładnie tyle, ile potrzeba na kilka dni próby, uzupełnić zapas przed wyjazdem albo przetestować nowy smak bez otwierania dużego opakowania. Karmę z dużego worka warto przesypywać do szczelnego pojemnika, bo tłuszcz w kontakcie z powietrzem szybciej traci świeżość.

Ile karmy dziennie i jak ją odmierzać

Najczęstszy błąd w karmieniu suchą karmą to odmierzanie „na oko" kubkiem. Różnica między czubatą a płaską miarką potrafi sięgać kilkudziesięciu gramów dziennie, a w skali miesiąca to już kilka kilogramów karmy i wyraźna zmiana masy ciała psa. Najprościej użyć zwykłej wagi kuchennej i zważyć porcję raz, a potem zaznaczyć jej poziom na kubku. Punktem wyjścia jest tabela producenta, ale traktuj ją jak punkt startowy, nie wyrocznię: pies wysterylizowany, mało ruchliwy albo starszy będzie potrzebował mniej, a pies pracujący lub bardzo aktywny więcej. Weryfikacją jest sylwetka psa, a nie liczba w tabeli. Żebra powinny być wyczuwalne pod cienką warstwą tkanki, a patrząc z góry, pies powinien mieć zaznaczoną talię.

Przechowywanie i świeżość karmy

Sucha karma psuje się wolno, ale traci na jakości szybciej, niż się wydaje. Tłuszcz w kontakcie z powietrzem, światłem i ciepłem jełczeje, a pies wyczuwa to znacznie wcześniej niż człowiek. Jeśli pies nagle przestaje chętnie jeść karmę, którą jadł od miesięcy, warto najpierw sprawdzić, jak długo worek stoi otwarty. Karmę najlepiej trzymać w oryginalnym opakowaniu, zamkniętym klipsem i dodatkowo włożonym do szczelnego pojemnika, w suchym i chłodnym miejscu. Nie warto przesypywać całej zawartości do pojemnika i wyrzucać worka, bo to na nim jest data przydatności i numer partii.

Karma sucha a zdrowie zębów

Twarde krokiety w pewnym stopniu ścierają osad nazębny podczas gryzienia, ale nie zastępują pielęgnacji jamy ustnej. Pies, który połyka karmę bez gryzienia, nie odniesie z tego żadnej korzyści, a kamień nazębny i tak się odłoży. Dlatego obok karmy warto stosować gryzaki dentystyczne i przyzwyczaić psa do szczotkowania zębów. To mniej efektowne niż zmiana karmy, ale daje wyraźnie więcej.

Marki: od premium po polskie receptury

W ofercie mamy zarówno marki z wyższej półki, jak i polskich producentów, wszystkie utrzymywane na stanie. Receptury hipoalergiczne i bezzbożowe reprezentuje Brit Care, przewidywalną jakość w klasycznym składzie Josera. Wśród polskich marek dostępne są Perro z recepturami na batatach, Syta Micha w bezzbożowej linii CHEF oraz Wiejska Zagroda w dużych workach. W przystępniejszej półce cenowej znajdziesz IRONpet, Polaris i Alpha Spirit.

Alternatywy i uzupełnienie diety

Sucha karma nie musi być jedyną formą żywienia. Dla urozmaicenia posiłków albo zachęcenia wybrednego psa sprawdza się karma mokra, podawana samodzielnie lub jako dodatek do krokietów. Psy, które gorzej gryzą, w tym część seniorów, skorzystają z receptur półwilgotnych, a przy alergiach wielobiałkowych warto rozważyć karmy roślinne i z białkiem owadzim. Do tego dochodzą przysmaki, które trzeba wliczać w dzienną pulę kalorii.

Najczęściej zadawane pytania

Ile suchej karmy dziennie potrzebuje pies?

Dzienna porcja zależy od masy ciała, wieku, poziomu aktywności i tego, czy pies był sterylizowany. Najbardziej wiarygodnym punktem odniesienia jest tabela żywieniowa producenta na opakowaniu, bo każda karma ma inną kaloryczność. Masę ciała warto kontrolować co kilka tygodni i na tej podstawie korygować wielkość porcji.

Jak przejść na nową karmę bez problemów trawiennych?

Zmianę rozkłada się na 7 do 10 dni, stopniowo zwiększając udział nowej karmy kosztem dotychczasowej. Takie tempo ogranicza ryzyko rozstroju żołądka i pozwala obserwować reakcję psa. Przy wrażliwym trawieniu okres przejściowy warto wydłużyć do dwóch tygodni.

Czym różni się zakup na wagę od pełnego opakowania?

Na wagę kupujesz dokładnie tyle karmy, ile potrzebujesz: mniejszą porcję na próbę albo uzupełnienie bez otwierania dużego worka. Sprawdza się to przy testowaniu nowej receptury i przy mniejszych psach, u których duże opakowanie stałoby otwarte zbyt długo.

Karma bezzbożowa czy ze zbożami?

Nie ma jednego rozwiązania dla każdego psa. Receptury bezzbożowe bywają pomocne przy nietolerancjach i wrażliwym trawieniu, ale wiele psów prawidłowo funkcjonuje na pełnowartościowej karmie zawierającej ryż czy owies. Decyduje pełny skład i indywidualna reakcja zwierzęcia.

Jak przechowywać suchą karmę?

Najlepiej w szczelnie zamkniętym, suchym pojemniku, z dala od światła i źródeł ciepła. Ogranicza to dostęp powietrza i wilgoci, które przyspieszają utratę świeżości oraz jełczenie tłuszczów. Zawartość otwartego opakowania warto zużyć w czasie wskazanym przez producenta.

Czy można mieszać suchą karmę z mokrą?

Tak, karmienie mieszane jest powszechne i ma sens zwłaszcza u psów, które mało piją lub grymaszą. Dokładając mokrą karmę, zmniejsza się porcję suchej o odpowiednią część, żeby nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania energetycznego.

Jaka karma dla psa z nadwagą?

Receptury light mają obniżoną zawartość tłuszczu i wyższy udział błonnika, dzięki czemu pies zjada podobną objętość przy mniejszej liczbie kalorii. Przy wyraźnej otyłości lub zaburzeniach metabolicznych stosuje się diety weterynaryjne, dobrane wspólnie z lekarzem weterynarii.

Karma sucha dla psa w E-Pazur

Całą ofertę suchych karm skompletowaliśmy tak, żeby porównanie składów i gramatur zajmowało chwilę. Wystarczy zawęzić wybór do właściwej podkategorii, sprawdzić listę składników i zamówić worek w odpowiedniej wielkości albo odmierzoną porcję na wagę. Przy nowej recepturze warto zacząć od mniejszej ilości i obserwować reakcję psa. Wszystko znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym online, z wysyłką w 24 godziny.