Dla klientów z Białegostoku darmowa dostawa w godzinach 16.00-21.00!

Numer telefonu 794 094 800 sklep@e-pazur.com
Sklep zoologiczny e-Pazur
Poprzednio oglądane

Podstawowe artykuły zoologiczne dla każdego właściciela psa

Jeśli planujesz adopcję lub zakup psa z hodowli, musisz skompletować dla niego odpowiednią wyprawkę. Jest to niezbędne w celu zapewnienia nowemu członkowi rodziny odpowiednich warunków życia. Wszystko, co potrzebne, znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym E-Pazur. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, w jakie produkty powinieneś się zaopatrzyć.

Wyprawka dla psa – co będzie potrzebne?

Zanim przystąpimy do skompletowania wyprawki dla pupila, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze, powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość i rasę zwierzaka, którym zamierzamy się zaopiekować. Mały piesek będzie potrzebował innych rozmiarów akcesoriów niż chociażby labrador czy owczarek niemiecki. Po drugie, musimy pamiętać o dostosowaniu produktów do wieku czworonoga. Szczenię wymaga odmiennej opieki niż dorosły pies, zatem potrzebne artykuły zoologiczne będą nieco się różnić. W każdym przypadku warto jednak zakupić między innymi:

  • miski na jedzenie i wodę – zwierzak powinien mieć oddzielne miski na pokarm oraz wodę; przy wyborze należy zwrócić uwagę na materiał (czy jest to na przykład stal nierdzewna, czy też plastik) oraz rozmiar, aby był on odpowiedni dla pyska zwierzaka; dobrym pomysłem będzie zakup produktu wyposażonego w antypoślizgową gumę, która zapobiegnie przesuwaniu się miski podczas spożywania posiłku przez psa;
  • smycz, obroża i szelki – psy uwielbiają spacery, jednak do zapewnienia niezbędnego komfortu zarówno zwierzakowi, jak i opiekunowi, potrzebne są akcesoria dopasowane do wielkości pupila; warto również pomyśleć o identyfikatorze z danymi kontaktowymi, który przyda się w razie ucieczki czworonoga;
  • legowisko i posłanie – zapewnienie zwierzakowi wygodnego i bezpiecznego miejsca do spania jest bardzo ważne; należy wybrać miękkie legowisko, materac lub kocyk, który będzie odpowiedni dla wielkości psa;
  • zabawki – stanowią one nie tylko sposób na umilenie czasu pupilowi, lecz także cenną pomoc w rozwijaniu zdolności intelektualnych; zabawki interaktywne szczególnie angażują zwierzaka, stymulują umysł i pozwalają wykorzystać nadmiar energii; należy postawić na produkty wykonane z solidnych materiałów, które nie ulegną zniszczeniu podczas pierwszego użycia;
  • artykuły do higieny i pielęgnacji – w zależności od rasy psa mogą przydać się różne akcesoria do mycia i wyczesywania sierści czy obcinania pazurów.
Oczywiście potrzebne akcesoria będą różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb zwierzaka i jego właściciela. Przykładowo w przypadku adopcji szczenięcia musimy zadbać o naukę czystości. W tym procesie przydatne będą specjalne maty absorpcyjne, które wchłaniają mocz i niwelują nieprzyjemne zapachy. Jeśli natomiast planujemy przyjęcie pod swój dach czworonoga z problemami behawioralnymi, warto zakupić jakościowy kaganiec.

Zadbaj o odpowiednią karmę dla psa

Kwestię zdrowej diety zwierzaka trzeba przemyśleć odpowiednio wcześnie, aby uniknąć nagłych zmian w żywieniu, które mogą prowadzić do problemów żołądkowych. Podczas zakupów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na skład danego produktu – niskiej jakości karmy zazwyczaj bazują na zbędnych wypełniaczach, takich jak zboża. Znacznie bardziej wartościowe dla Twojego zwierzaka będą karmy, które dostarczają potrzebną ilość łatwo przyswajalnego białka. W naszym sklepie zoologicznym polecamy zwłaszcza produkty marek takich jak Perro, Paka Zwierzaka, Wiejska Zagroda czy Alpha Spirit, które wyróżniają się świetnym składem.

Podczas poszukiwań karmy dla psa warto również zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby pupila. Na rynku dostępne są opcje dedykowane poszczególnym grupom wiekowym oraz rasom. Uwzględniają one specyficzne zapotrzebowanie poszczególnych zwierzaków na konkretne składniki odżywcze. Dzięki temu są w stanie dostarczyć niezbędne witaminy i minerały dla prawidłowego rozwoju psa. Podobnie sprawa ma się w przypadku smakołyków – wybierajmy przysmaki, które pod względem zarówno kaloryczności, jak i składu będą odpowiadały naszemu pupilowi.

Wysokiej jakości artykuły zoologiczne od sprawdzonych producentów

Przyszłych właścicieli czworonogów zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu zoologicznego E-Pazur. Zapewniamy szeroki wybór karm, legowisk, misek i zabawek dla psów, a także profesjonalną pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań. Z nami bez problemu skompletujesz jakościową wyprawkę dla nowego, czworonożnego członka rodziny.