Dla klientów z Białegostoku darmowa dostawa w godzinach 16.00-21.00!

Numer telefonu 794 094 800 sklep@e-pazur.com
Sklep zoologiczny e-Pazur
Poprzednio oglądane

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek dla psa?

Zabawki dla psa, wbrew pozorom, odgrywają bardzo ważną rolę w dbałości o dobre samopoczucie oraz prawidłowy rozwój naszego pupila. Stanowią bowiem nie tylko źródło rozrywki, lecz także cenne narzędzie zapewniające stymulację umysłową. Każdy pies jest jednak inny i może wymagać odmiennego podejścia do tematu zabawy. W poniższym artykule podpowiadamy zatem, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich zabawek dla czworonoga.

Pokój pełen różnych zabawek dla psa, w tym piłek i gryzaków

Jakie są rodzaje zabawek dla psów?

W sklepach zoologicznych dostępnych jest wiele tego typu produktów. Ogrom możliwości niekiedy powoduje trudności przy poszukiwaniu optymalnych rozwiązań, zatem zanim udamy się na zakupy, zapoznajmy się z najpopularniejszymi kategoriami. Warto wyróżnić zabawki:

  •  interaktywne – angażują one umysł, ponieważ zazwyczaj mają ukryte przegrody na smakołyki dla psa, które zachęcają czworonoga do rozwiązania zagadki i przedostania się do nagrody;
  •  do rzucania – różnego rodzaju piłki i frisbee dostarczają wiele radości naszym pupilom podczas wspólnej zabawy na świeżym powietrzu; bieganie za zabawką dodatkowo pomaga w utrzymywaniu dobrej kondycji fizycznej i zapobieganiu nadwadze;
  •  do przeciągania – wiele psów uwielbia zabawy, w których mogą konkurować z opiekunem; jeśli nasz zwierzak także lubi taką formę rywalizacji, warto wyposażyć się w solidny sznur do przeciągania.
W każdym przypadku zabawka powinna być jednak odpowiednio wytrzymała, gdyż psy często je gryzą, co może skończyć się zadławieniem lub połknięciem szkodliwych materiałów. Wybierając produkty wysokiej jakości, jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko zniszczenia, a zarazem zapewnić swojemu pupilowi zwiększony poziom bezpieczeństwa.

Zabawki dopasowane do rozmiaru i wieku psa
Zabawki dedykowane dla psów

Aby zabawa mogła przebiegać komfortowo i bezpiecznie, konieczny jest dobór produktów z uwzględnieniem poszczególnych cech czworonoga, takich jak wielkość. Przykładowo piłka dla psa powinna być na tyle mała, żeby mógł ją bez problemu chwycić zębami, a jednocześnie na tyle duża, żeby nie wiązała się z ryzykiem połknięcia. Większe zwierzęta są silniejsze, zatem w ich przypadku wytrzymałość zabawek okazuje się szczególnie istotna. Dla labradora czy też owczarka niemieckiego dobrze sprawdzą się piłki oraz sznury do przeciągania wykonane z solidnych materiałów. Świetnym wyborem będą też wyroby gumowe, które są odporne na uszkodzenia i mogą posłużyć zwierzakowi przez długi czas, dostarczając masę pozytywnych emocji.

Wiek naszego pupila również ma znaczenie przy wyborze odpowiednich zabawek. Szczenięta mogą nie radzić sobie ze skomplikowanymi łamigłówkami logicznymi, dlatego jeśli zależy nam na zabawkach interaktywnych, wybierajmy te o niższym poziomie trudności. Z czasem będziemy mogli sięgać po trudniejsze warianty, aby wspierać rozwój umysłowy czworonoga. Dla psich juniorów doskonale sprawdzą się też akcesoria pomagające w rozwijaniu zębów i koordynacji ruchowej. W przypadku starszych psów dobrym pomysłem może być natomiast zakup miękkich pluszaków, ponieważ psi seniorzy mają delikatne zęby i dziąsła.

Zabawki ze sklepu E-Pazur – spraw radość swojemu psu

Jeśli poszukujesz jakościowych zabawek dla swojego pupila, odwiedź nasz punkt stacjonarny lub sprawdź ofertę sklepu internetowego E-Pazur. Zapewniamy szeroką gamę produktów przeznaczonych dla zwierząt o różnorodnych potrzebach i preferencjach. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi producentami, dzięki czemu mamy pewność, że proponujemy naszym Klientom solidne, estetyczne i trwałe akcesoria dla czworonogów.