Dla klientów z Białegostoku darmowa dostawa w godzinach 16.00-21.00!

Numer telefonu 794 094 800 sklep@e-pazur.com
Sklep zoologiczny e-Pazur
Poprzednio oglądane

Karma weterynaryjna dla psów – kiedy jest potrzebna?

W trosce o zdrowie i samopoczucie pupila warto zwrócić szczególną uwagę na jego dietę – zbilansowana żywność zapewni mu niezbędne wartości odżywcze oraz energię. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nasze psy wymagają szczególnego podejścia do codziennego jadłospisu oraz uwzględnienia zwiększonej lub zmniejszonej ilości poszczególnych składników. Specyficzne potrzeby żywieniowe dotyczą między innymi czworonogów borykających się z różnymi problemami zdrowotnymi. Dla nich przeznaczona jest specjalna karma weterynaryjna, którą oferuje sklep zoologiczny E-Pazur. Kiedy warto zaopatrzyć się w taką żywność? W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie.

Czym właściwie jest karma weterynaryjna dla psów?

Podobnie jak w przypadku ludzi, u psów również dieta odgrywa ważną rolę w procesie leczenia wielu schorzeń. Różne problemy zdrowotne niosą z sobą konieczność precyzyjnego określenia ilości poszczególnych składników odżywczych, takich jak tłuszcz, białko, węglowodany i witaminy. Proporcje te często są odmienne niż w codziennej diecie zdrowego czworonoga, dlatego karma weterynaryjna dla psów powinna zostać zakupiona po konsultacji z lekarzem weterynarii. Taki produkt może stanowić odpowiedź na określone potrzeby zwierząt między innymi cierpiących na:
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe – wówczas ważne jest zapewnienie pupilowi lekkostrawnych posiłków, uwzględniających elektrolity (w celu uzupełnienia po biegunkach lub wymiotach) oraz błonnik i probiotyki, które wspomogą utrzymywanie równowagi flory bakteryjnej jelit;
  • otyłość lub nadwagę – nadmierna masa ciała stanowi zagrożenie dla zdrowia czworonoga, dlatego warto w porę reagować na ewentualne nieprawidłowości; dietetyczna karma o niskiej wartości energetycznej wspomoże proces spalania tłuszczu, dostarczając energię do aktywności fizycznej i jednocześnie hamując apetyt;
  • chorobę zwyrodnieniową stawów – odpowiednio dobrane składniki, zawierające cenne kwasy Omega-3 i kolagen, zapewnią działanie przeciwzapalne, stłumią dolegliwości bólowe oraz poprawią regenerację chrząstki stawowej.
Karmy weterynaryjne są również przeznaczone dla psów zmagających się z cukrzycą, niewydolnością nerek, różnego rodzaju alergiami czy też problemami dermatologicznymi. Mogą one także stanowić wsparcie w procesie rekonwalescencji po urazach i zabiegach chirurgicznych. W każdym przypadku należy jednak pamiętać o tym, aby stosować się do zaleceń weterynarza w kwestii porcjowania oraz długości stosowania karmy specjalistycznej.

Na co warto zwrócić uwagę, kupując karmę weterynaryjną dla psów?

Na rynku dostępne są różne produkty, jednak nie każdy może spełnić nasze oczekiwania. Mając na uwadze zdrowie pupila, wybierajmy pokarmy wysokiej jakości, które faktycznie wspomogą funkcjonowanie poszczególnych narządów i zapewnią lepsze samopoczucie zwierzakowi. W naszym sklepie polecamy zwłaszcza serię Brit Veterinary, cenioną również przez lekarzy weterynarii. Wśród wyrobów tej sprawdzonej marki można znaleźć karmy dedykowane psom cierpiącym na różne schorzenia, w tym wymienione powyżej. Seria Brit Veterinary obejmuje pokarmy zarówno suche, jak i mokre. Ich dobór zależy od indywidualnych czynników.

Mokre karmy mogą znacznie lepiej sprawdzić się w przypadku chociażby psich seniorów, mających problemy z gryzieniem. Warto zdecydować się na tę opcję również w sytuacji, kiedy nasz pupil zmaga się z niewydolnością nerek. Mokra karma zawiera większą ilość wody, a odpowiednie nawodnienie odgrywa istotną rolę w zapobieganiu kamieniom nerkowym. Temat ten warto jednak omówić z weterynarzem, aby mieć pewność, że zapewniamy naszemu zwierzakowi wszystko, co na

Poznaj ofertę sklepu E-Pazur

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie zoologicznym – prowadzimy sprzedaż zarówno stacjonarną, jak i internetową. Szeroki asortyment obejmuje nie tylko wysokiej jakości karmy weterynaryjne dla psów, lecz także różnego rodzaju preparaty i suplementy diety, które mogą stanowić dla zwierzaka cenne wsparcie w walce z chorobą. Gwarantujemy również profesjonalne doradztwo w doborze optymalnych rozwiązań.