Dla klientów z Białegostoku darmowa dostawa w godzinach 16.00-21.00!

Numer telefonu 794 094 800 sklep@e-pazur.com
Sklep zoologiczny e-Pazur
Poprzednio oglądane

Jak dobrać idealne akcesoria dla psa na lato?

Wysokie temperatury nie sprzyjają samopoczuciu naszych czworonożnych przyjaciół. Jako opiekunowie możemy jednak wyposażyć się w przydatne akcesoria dla psa, które zapewnią zwierzęciu ulgę podczas upału – są one dostępne w ofercie naszego sklepu zoologicznego E-Pazur. W dzisiejszym artykule zastanowimy się zatem, jakie produkty przydadzą się pupilowi w trakcie zarówno wypoczynku, jak też wakacyjnych wycieczek.

Opis alt

Jak dbać o komfort zwierzaka w czasie upałów?

Upały bywają dla psów nie tylko niekomfortowe, lecz nawet niebezpieczne. Dzieje się tak ze względu na specyficzny mechanizm wytracania temperatury. Zwierzęta te odprowadzają nadmiar ciepła poprzez dyszenie, a także za sprawą gruczołów potowych ulokowanych między palcami. Nie pocą się zatem całą powierzchnią ciała jak człowiek. Taka forma regulowania temperatury może okazać się niewystarczająca w trakcie szczególnie gorących dni, a brak odpowiedniej troski o pupila niekiedy kończy się przegrzaniem jego organizmu albo udarem. W skrajnych przypadkach doprowadza to do śmierci.

Podczas upałów zwierzęta potrzebują większej ilości wody, zatem musimy dbać o to, aby miska stale była napełniona. Dobrym pomysłem będzie również zabieranie ze sobą specjalnej butelki albo składanej miseczki na spacery, żeby pies mógł napić się w dowolnej chwili. W domu przyda się specjalna mata chłodząca, która aktywuje się pod wpływem ciężaru czworonoga. Posiada ona czynnik chłodzący, co wspiera regulację temperatury ciała pupila. Dobrym rozwiązaniem będą także lick maty, które można napełnić na przykład mokrą karmą dla psa, a następnie zamrozić. W ten sposób otrzymamy lody dla zwierzaka zapewniające cenną ochłodę w upalne dni. Jeśli pies mieszka na podwórku, pamiętajmy o tym, aby zagwarantować mu zawsze możliwość schronienia przed słońcem.

Pod żadnym pozorem nie należy jednak pozostawiać psa w nagrzanym samochodzie, gdyż wiąże się to ze śmiertelnym zagrożeniem dla zwierzaka. Warto również reagować, jeśli zauważymy taką sytuację. Powinniśmy wówczas wezwać odpowiednie służby – policję lub straż miejską, a jeśli widzimy, że stan zwierzaka jest ciężki, należy wybić szybę w aucie. Podobnie ważne jest reagowanie na zaniedbania ze strony właścicieli zwierząt – mowa na przykład o sytuacjach, kiedy pies przebywa na łańcuchu, w nasłonecznionym miejscu, bez możliwości schronienia przed słońcem, lub nie ma dostępu do wody.

Idealne akcesoria dla psa na spacery

Opiekunowie psów powinni zwrócić szczególną uwagę na planowanie wspólnych aktywności latem. Na długie spacery warto wybierać się we wczesnych godzinach porannych albo późnym wieczorem, gdy temperatura na zewnątrz nie jest aż tak wysoka. Niektórzy decydują się również zabrać swojego zwierzaka na wakacje – w trakcie wycieczek pieszych i samochodowych przydadzą się takie akcesoria jak:

  • wspomniane butelki podróżne – posiadają one specjalne miseczki z przylegającego tworzywa, które w dowolnym momencie możemy napełnić wodą i podać pupilowi; butelka jest również łatwa w przechowywaniu, gdyż bez problemu zmieści się w plecaku, a obecność klamry umożliwia przypięcie jej na przykład do spodni;
  • kagańce fizjologiczne – nie utrudniają pupilowi regulacji temperatury ciała, ponieważ zwierzak z takim wyposażeniem może swobodnie dyszeć, szczekać, pić wodę czy też jeść przysmaki dla psa podczas treningów;
  • szelki typu guard – w wersji niezabudowanej, które jednocześnie są bezuciskowe, zatem nie powodują dodatkowego ogrzewania latem;
  • maty i pasy samochodowe – zwiększają poziom bezpieczeństwa zwierzaka podczas podróży autem;
  • transportery – sprawdzają się zwłaszcza w przypadku małych i miniaturowych psów; posiadają specjalne otwory wentylacyjne, które nie utrudniają oddychania;
  • maści i kremy na łapki – chodzenie po nagrzanej kostce brukowej lub asfalcie może powodować podrażnienia albo oparzenia łapek, jednak preparaty te zmniejszają dolegliwości bólowe i wpływają na szybsze gojenie się ran.

W przypadku szczególnie upalnych dni alternatywą dla długiego spaceru może być zabawa z czworonogiem w pomieszczeniu. Dobrze sprawdzą się wówczas edukacyjne zabawki dla psów, które wyciszają zwierzaka i umożliwiają mu spożytkowanie energii, a zarazem wpływają pozytywnie na jego rozwój intelektualny.

Szeroki wybór akcesoriów dla psa w naszej ofercie

Myśląc o komforcie psów latem, w sklepie zoologicznym E-Pazur przygotowaliśmy bogatą gamę akcesoriów od sprawdzonych marek. Skompletujesz u nas niezbędne wyposażenie, które przyda się zarówno w domu, jak i w trakcie wyjazdów wakacyjnych z pupilem. Doświadczona kadra pracownicza chętnie pomoże w wyborze optymalnych produktów.