Dla klientów z Białegostoku darmowa dostawa w godzinach 16.00-21.00!

Numer telefonu 794 094 800 sklep@e-pazur.com
Sklep zoologiczny e-Pazur
Poprzednio oglądane

Co powinieneś wiedzieć o karmie weterynaryjnej dla psa?

Każdy świadomy opiekun czworonoga zwraca szczególną uwagę na dietę swojego pupila. Sposób odżywiania ma bowiem kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia naszych małych przyjaciół. Ważną rolę odgrywa wówczas zapewnienie zwierzakowi potrzebnych składników odżywczych i witamin, aby zagwarantować mu energię i prawidłowy rozwój. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy standardowa dieta okazuje się niewystarczająca – dzieje się tak na przykład wtedy, gdy nasz pies zaczyna chorować. W takim przypadku dobre rozwiązanie stanowi zakup poleconej przez weterynarza karmy weterynaryjnej. specjalistyczna-karma-weterynaryjna

Czym właściwie jest karma weterynaryjna dla psa?

To specjalistyczny produkt skomponowany z myślą o specyficznych potrzebach zwierzaka, które wynikają z jego stanu zdrowia. Na lecznicze działanie takiego pokarmu wpływają precyzyjnie określone składniki, takie jak białka, tłuszcze, węglowodany i różne witaminy, ich ilości oraz proporcje. Stosuje się go w przypadku czworonogów borykających się z między innymi:
  •  problemami dermatologicznymi, których przyczynę stanowią na przykład alergie pokarmowe;terapeutyczna-karma-weterynaryjna
  •  schorzeniami dróg moczowych, takimi jak różne infekcje bakteryjne czy też kamica nerkowa;
  •  niewydolnością wątroby lub innymi zaburzeniami pracy wątroby;
  •  zaburzeniami jelitowymi, zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki, cukrzycą;
  •  chorobą zwyrodnieniową stawów, nadwagą lub otyłością.
Karma weterynaryjna dla psa może być również wskazana podczas rekonwalescencji po urazach lub przebytej chorobie, a także, jeśli nasz zwierzak przechodził w ostatnim czasie zabiegi chirurgiczne. Specjalistyczna dieta złagodzi nieprzyjemne dolegliwości i pomoże pupilowi szybciej wrócić do zdrowia. Nie będzie przy tym powodować niepożądanych reakcji w połączeniu z lekami stosowanymi w walce z danym schorzeniem.

Jak podawać karmę weterynaryjną dla psa?

Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, zanim dokonamy zakupu. Nie można bowiem stosować karmy weterynaryjnej w przypadku zdrowego zwierzaka. Wynika to z faktu, iż, jak zostało wspomniane, taki pokarm musi charakteryzować się precyzyjną zawartością danych składników odżywczych. Poszczególne ilości różnych składników mogą więc okazać się zbyt duże dla czworonogów, które nie borykają się z żadnymi problemami zdrowotnymi, i w rezultacie faktycznie doprowadzić do wystąpienia dolegliwości. Również dawkę oraz okres podawania karmy weterynaryjnej powinien ustalić weterynarz. Produkt może bowiem stanowić stały pokarm naszego pupila, w przypadku chociażby chorób przewlekłych, lub zastępować standardową karmę przez określony czas, na przykład w trakcie rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym.

Ważną rolę odgrywa także wybór odpowiedniej karmy weterynaryjnej, pochodzącej od sprawdzonego producenta. W sklepie zoologicznym E-Pazur stawiamy na wyroby z serii Brit Veterinary. Marka zapewnia różnorodność produktów przeznaczonych dla zwierząt z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. W ofercie posiadamy zarówno mokre, jak i suche karmy weterynaryjne dla psa. Cechują się one nie tylko przemyślanym składem, lecz także smakowitością, co często okazuje się szczególnie istotne, jeśli nasz zwierzak w wyniku choroby stracił apetyt.

Podsumowanie

Karma weterynaryjna dla psa może stanowić nieocenioną pomoc w sytuacji, gdy ukochany pupil zmaga się z problemami zdrowotnymi. Należy jednak stosować ją w sposób rozsądny oraz zgodny z zaleceniami lekarza weterynarii. Jeśli specjalista polecił nam wdrożenie specjalistycznej diety dla czworonoga, warto odwiedzić sklep zoologiczny E-Pazur i wybrać jakościowe produkty marki Brit Veterinary. Zapraszamy!